Metlobalové ihrisko

8. 7. 2009

METLOBALOVÉ IHRISKO

Obrázok

Ak sa chcete prihlásiť do metlobalového družstva kliknite  SEM !

Obrázok Metlobalové ihrisko slúži na hranie Metlobalu. Metlobal je ľahká ale aj ťažká hra.
Za jedno družstvo hrajú : 7 hráči
3 triafači
2 odrážači
1 strážca
1 stíhač

Výber do metlobalového družstva sa bude konať tu dňa 20.5.2009 a druhý výber bude dňa 30.5.2009 !

Metlobalové tréningy: Metlobalové tréningy pre každú fakultu bude určovať profesorka Vivien Stormová .

PRAVIDLÁ METLOBALU !

1. Hracia plocha, športové náradie:
- metlobal sa hrá na trojrozmernom ihrisku, a na každej strane sú umiestnené tri koše v rôznej výške. Pri samotnej hre sa používajú štyri lopty - sýtočervená prehadzovačka, dve ako uhoľ čierne dorážačky a žiarivožltá zlatá strela, ktorá má ešte po bokoch dve strieborné krídelká. Posledná, ohnivá strela, nie je v hre od jej začiatku, ale zjavuje sa zásadne nečakane, tak ako nečakane môže rozhodnúť takmer beznádejne vyzerajúci zápas.

Obrázok2. Rozhodca:
- v metlobalovom zápase rozhoduje minimálne jeden rozhodca. Rozhodca zahajuje a ukončuje zápas, môže ho kedykoľvek prerušiť a udeliť tiež hráčovi napomenutie. Rozhodca nesmie používať kúzla a čary v prospech ktoréhokoľvek družstva.

3. Zloženie mužstva a úlohy jednotlivých hráčov:
- metlobal hrajú proti sebe dve sedemčlenné družstvá. Hráčmi mužstva môžu byť adeptky na čarodejníčky aj adepti na čarodejníkov, teda dievčatá aj chlapci. Zloženie metlobalového mužstva:
traja triafači
jeden strážca
dvaja odrážači
jeden stíhač

- triafači si navzájom prehadzujú loptu prehadzovačku a snažia sa ju trafiť do súperovho koša a dať tak gól. Strážca lieta okolo košov svojho mužstva a bráni súperovi dať gól a získať tak cenné body. Odrážači chránia hráčov vlastného mužstva pred loptami dorážačkami - pálkami ich odrážajú do súperových hráčov. Posledný hráč v poli je stíhač, ktorý sa snaží spozorovať a chytiť zlatú strelu (malú loptičku so striebornými krídelkami) a získať tým pre svoje družstvo maximálny počet bodov a zároveň ukončiť zápas.

4. Dĺžka zápasu a bodovanie:
- zápas nemá presne vymedzenú hraciu dobu. Končí sa, keď stíhač jedného z družstiev chytí zlatú strelu.
Bodovanie: 1 kôš prehadzovačkou = 10 bodov
chytenie zlatej strely = 150 bodov

Prehľad komentárov

metlobal

(russelova golden, 19. 9. 2011 15:00)

prosím chcela by som hrať na poste stíhača
za Chrabromil

metlobal

(alicia spinnetova, 28. 5. 2010 17:25)

vždy hrám čisto prosím profesorka stromová vezmite ma za
triafačku!

alicia spinetová
ps-vemite ma za triafačku bifľomoru mám narodeniny 29.5.
2010 budem mať 12.