Choď na obsah Choď na menu
 


1. ročník

10. 7. 2009

1.Ročník

Parselčina je starodávny jazyk a ľuďom trvalo veľmi dlho, kým sa ho dokázali naučiť. Tento prastarý hadí jazyk totiž ešte donedávna ovládali len ľudia, z určitých rodov. V rodinách sa však veľmi často vyskytujú výnimky, ktoré aj napriek príslušnosti k danému rodu tento jazyk neovládajú. Niektorí ľudia nevedia, že tento jazyk ovládajú, lebo si to neuvedomujú. Do parselčiny prechádzajú automaticky, čiže ani nezistia že už hovoria iným jazykom. Často na to môžu prísť len vďaka výraznému vyslovovaniu sykaviek. V parselčine nie je jednoduché hovoriť so všetkými druhmi hadov, pretože ako aj v ľudských rečiach existujú rôzne prízvuky a nárečia. Ďalšou zaujímavosťou je, že sa v tomto jazyku nedá klamať. Dokážu to len výnimočné hady a odborníci, ktorí sa venujú tomuto jazyku už roky. Preto sa príležitostne používa pri súdoch na výsluch.

SLOVÁ

Reisssam excelsssiorsss atem?   > Aký je problém?
Aufesss deresss.   > Prídem neskoro.

Issster numeri?   > Ako sa to počíta?
Desssissster kaiden.   > Uvidíme sa neskôr.

Sssaiten portassse.   > Neviem, ako sa to povie.

Terdasss wariosss!   > Obkľúčte ho!

Sssarte!   > Zabi!

Domáca úloha 
 1. Čo je to parselčina?
2. Vedia všetky bytosti hovoriť parselčinou?
3.Dá sa v parselčine klamať?
4.RPG príbeh ako si si cvičil prvé frázy (100+ slov)

 

 

Domácu úlohu posielajte na voldy.n@gmail.com . Každá správna odpoveď je za 5. bodov. Nezabudnite napísať svoje meno a fakultu.
Každému kto to má správne pridám bodydo fakulty. Snažte sa pretože na konci šk. roka bude vyhlásená najlepšia fakulta - najvyší počet bodov - a tá dostane šk. pohár.