Choď na obsah Choď na menu
 


Je Harry Potter vyvolený??

9. 7. 2009

 

 

Je Harry Potter vyvolený??

Naďalej kolujú chýry o nedávnom záhadnom rozruchu na Ministerstve mágie, keď znova videli Toho-Koho-Netreba-Menovať.
   "Nesmieme o tom hovoriť, na nič sa ma nepýtajte," vyhlásil včera večer pri odchode z ministerstva istý rozčúlený vymazávač pamäti, ktorý odmietol prezradiť svoje meno.
   Napriek tomu vysokopostavené zdroje na ministerstve potvrdili, že rozruch prepukol v blízkosti chýrnej Sály proroctiev.
   Hoci hovorcovia ministerstva dodnes odmietli čo i len potvrdiť existenciu takéhoto miesta, rastúci počet príslušníkov čarodejníckeho spoločenstva je presvedčený, že smrťožrúti, ktorí si odpykávajú trest v Azkabane za neoprávnené vniknutie a pokus o krádež, sa pokúšali ukradnúť proroctvo. Obsah tohto proroctva nie je známy, hoci sa šíria dohady, že sa týka Harryho Pottera, jediného človeka, o ktorom je známe, že prežil vražedné zaklínadlo, a o ktorom sa zároveň vie, že bol v onú noc na ministerstve. Niektorí zachádzajú až tak ďaleko, že Pottera nazývajú "Vyvolený" a sú presvedčení, že podľa proroctva nás iba on môže zbaviť Toho-Koho-Netreba-Menovať.
   Kde sa v súčasnosti proroctvo nachádza, ak vôbec existuje...

 

Rita Skeeterová

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super

(Zuzana, 11. 4. 2016 13:51)

Super az na to ze v knihe to bolo trochu inak.:-)